L I K U S
  start | wydarzenia | muzyka | grafika | video | tekst | arabski | katalog | likus :::  ::: likus.art.pl 
 


Urodzaj koncertów w czerwcu i lipcu 2006
czerwiec - lipiec 3006


Soomood Czerwiec i lipiec to letnie miesiące pełne ciekawych wydarzeń kulturalnych. Z tego dobrobytu wyłowiłem kilka, które subiektywnie oceniam za warte zainteresowania.

W ramach imprezy "WROCŁAW NON STOP":


"NOC ŚWIĘTOJAŃSKA"

Kiedy?: 24 czerwca 2006
Gdzie?: Centrum Kultury ZAMEK, Plac Świętojański 1, Jarmark - od godz. 15-tej

Program artystyczny od godz. 18-tej do późnych godzin nocnych

Koncert zespołu SOOMOOD.

wystąpią także: Orkiestra św. Mikołaja i zespół taneczny Art Color Ballet. Poza koncertami przewidziano wiele innych atrakcji.


Prowadzący: Centrum Kultury ZAMEK

www: www.soomood.com
info za: www.wroclawnonstop.pl
Asian Dub Foundation "WROCŁAW NIEZALEŻNY"

Kiedy?: 28.06.2006
Gdzie?: Wyspa Piaskowa

Asian Dub Fundation - gwiazda muzyki niezaleznej z Londynu, łaczacej w swojej muzyce brzmienia dub, world music z elektronika klubową, wyróżnia się na tle innych zespołów kombinacją rytmów hard ragga-jungle, basowymi dźwiękami indo-dub i piekącym brzmieniem tradycyjnych sitar.

Grupa ASIAN DUB FOUNDATION rozpoczęła działalność w 1993 w Londynie w organizacji Community Music. Ich debiutancki album "Facts and Fictions" (Nation Records) pojawił się na rynku w 1995 i dzięki specyficznym brytyjskim obsesjom na punkcie brzmiących retro i pop gitar spotkał się z doskonałym przyjęciem. W 1998 kolejny album "Rafi's Revenge" wydany tym razem w London Records spotkał się z dużym uznaniem krytyków i otrzymał nominacje do nagrody Mercury Prize. ADF spędziła prawie cały rok 1998 na trasach koncertowych potwierdzając swoją reputację jako grupa, której każdy koncert jest także fascynującym spektaklem i niezwykłą atrakcją dla wielopokoleniowej publiczności. ADF występowali na wielu festiwalach w Wielkiej Brytanii i całej Europie, a także na Fuji Rock w Japonii. Grupa Beastie Boys wspierała jesienną trasę koncertową w USA, zapoznając z ADF amerykańską publiczność.

ADF wyraźnie prezentuje swoje poglądy i pomaga w niszczeniu wielu stereotypów . W tym celu muzycy powołali ADF Education. ADF odbyli dużą trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie na wiosnę 1999 uzyskując znakomite recenzje. Trzeci album ADF "Community Music" został wydany w marcu 2000, zatytułowany, oczywiście, nazwą miejsca gdzie zaczęli i z szacunku dla etnicznych i kulturowych zróżnicowań. Ekstensywna trasa po Europie, wyprawa do Australii i Nowej Zelandii, ich kolejny występ w Japonii, wszystko to ugruntowało opinię o ADF jako o zespole bardzo pracowitym.

Oprócz Asian Dub Foundation wystąpi także Kapela ze wsi Warszawa i Joint Venture Sound System.

bilety: 20 zł w przedsprzedaży, 25 zł w dniu koncertu

Prowadzący: Art & Industrial Gallery

www: www.asiandubfoundation.com
info za: www.wroclawnonstop.pl

Soomood SHUJAAT KHAN

Światowej sławy wirtuoz sitaru Shujaat Khan ponownie wystąpi w naszym kraju ze Sławomirem Kulpowiczem. Obaj muzycy spotkali się po raz pierwszy w Polsce, gdzie zagrali tournee koncertowe w wielu filharmoniach oraz nagrali wspólnie płytę "Live On Tour". Występowali potem na wielu prestiżowych scenach w Wielkiej Brytanii i w Indiach. Po wielu latach indywidualnych karier i doświadczeń muzycznych powracają do wspólnego grania. I znowu Polska będzie pierwszym etapem ich wspólnych występów przed planowanymi koncertami w USA.

Tym razem formuła tego niezwykłego duetu poszerzona będzie o tablistę Arunangshu Choudchury'ego i basistę Krzysztofa Ścierańskiego. Muzyka, którą tworzą jest nową wartością bazującą na korzeniach tradycyjnej muzyki indyjskiej i współczesnego jazzu. Tak więc usłyszymy w pierwszej części koncertu mini recitale czystego w formie jazzu i klasycznej indyjskiej ragi. Drugą część wypełni nowatorska synteza sitaru i fortepianu. Za formę posłużą proste i melodyjne motywy, z których artyści będą kreować wspólne, nowe brzmienie. Muzyka ta mimo, ze brzmi bardzo "europejsko" zawiera wspólny dla obu tradycji element improwizacji i bazuje na ścisłych regułach skal muzycznych.

Terminy koncertów:

- 12.06 Warszawa, Filharmonia Narodowa, godz.19.00

bilety do nabycia: Filharmonia Narodowa, ul Jasna 5 BILETERIA, Empik Megastore BILETERIA, Nowy Świat 15/17 Empik Megastore BILETERIA, Marszałkowska 116/122 RONDO przejście podziemne Al. Jerozolimskie/Marszałkowska, paw. 36, 93, 1

- 13.06 Chorzów, Teatr Rozrywki

- 14.06 Bielsko-Biała, Centrum Kultury

- 16.06 Bydgoszcz, Opera Nova

Czerwcowa trasa koncertowa Shujaata Khana w Polsce będzie jedyną okazją do zobaczenia występów tego wspaniałego artysty w naszym kraju.

www: www.shujaatkhan.com
info za: www.independent.pl

MASALA SOUND SYSTEM

Masala Sound System to kolektyw DJ'ów grający na swoich wielokulturowych imprezach tanecznych muzykę z regionów całego świata, wzmacniając ja antyrasistowskim przesłaniem, które jest integralna częścią twórczości grupy. Trzon Masali stanowią weterani polskiej sceny alternatywnej: Tomasz Szczecinski - były muzyk Brygady Kryzys i Tiltu, Maciej Szajkowski - spiritus movens Kapeli Ze Wsi Warszawa, Rafal Kolacinski - DJ Praczas oraz Max Cegielski - znany pisarz, publicysta i podróżnik.

Masala Sound System 09 czerwca 2006
Warszawa, Skład Butelek
Bart/Danielsen/Pe/Praczas/Spox/Maćko Korba

10 czerwca 2006
Bytom, Dni Miasta
Masala koncert
Bart/Danielsen/Pe/Praczas/Spox/Maćko Korba

24 czerwca 2006 (tbc)
Warszawa, Cypel Czerniakowski
Masala koncert + dj
Bart/Danielsen/Pe/Praczas/Spox/Maćko Korba + Sabroso

06 lipca 2006 (tbc)
Gdynia, Heineken Open Air
Masala koncert
Bart/Danielsen/Pe/Praczas/Spox/Maćko Korba

14 lipca 2006
Wrocław, Brave Festival
Masala koncert
Bart/Danielsen/Pe/Praczas/Spox/+

15 lipca 2006
Żywiec
Masala koncert
Danielsen/Pe/Praczas/Spox/+

www: http://masala.independent.pl
tekst o Masali: http://www.serpent.pl/etno/news/masala-nw.html

 
© przemysław b. likus (2005-2006)