L I K U S
  start | wydarzenia | muzyka | grafika | video | tekst | arabski | katalog | likus :::  ::: likus.art.pl 
 


INDIALUCIA PO RAZ TRZECI W POLSCE!
14 lipca 2006


Masala Trzecia trasa koncertowa projektu Indialucia z gościem specjalnym z Indii.

W dniach od 14 do 30 lipca odbędzie się trzecia trasa koncertowa projektu "Indialucia". Album Indialucia został laureatem nagród Wirualne Gęśle oraz Folkowy Fonogram Roku przyznawane przez Polskie Radio za najlepszą płytę 2005 roku.
Indialucia to projekt muzyczny łączący dwa niezwykle piękne i ciekawe style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Album o tym tytule powstał w latach 1999 - 2004 w Indiach, Hiszpanii i Polsce. Wzięło w nich udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą oraz kierownikiem artystycznym nagrań jest Michał Czachowski a rezultatem jego wielu lat pracy jest album, który po raz pierwszy w historii ukazuje jak wiele wspólnego ma flamenco i jego korzenie indyjskie.

Wszystko o płycie, artystach i utworach na stronie www.indialucia.com tam też w Galerii będzie można ściągnąć wideoklip oraz wywiad z TVP.

Jednym z wielu muzyków, który wziął udział w nagraniach jest mistrz południowoindyjskich instrumentów perkusyjnych Girdhar Udupa, który przyjedzie prosto z Bangalore i będzie gościem specjalnym. Koncerty będą miały miejsce w następujących miastach:

14 lipca - Tychy, Miejskie Centrum Kultury, godz. 19:00
15 lipca - Gdańsk, Feta Festival, godz. 21:00
19 lipca - Warszawa, Klub Pruderia, godz. 21:00
22 lipca - Żory, Centrum Kultury, godz. 20:00
27 lipca - Kraków, "Folk na Rozstajach" Rotunda, godz. 18:00
28 lipca - Bielsko Biała, Galeria Bielska BWA, godz. 20:00
29 lipca - Tarnowskie Góry, Tarnogórskie Centrum Kultury, godz 19:00
30 lipca - Wrocław, Rynek - Summer Guitar Festival, godz. 20:00


Giridhar Udupa (Indie) - morsing, ghatam, mridangam, kanjira, konnakol.

Urodził się w rodzinie muzyków i literatów w 1979 roku, naukę rozpoczął w wieku 4 lat u swego ojca Vidwan Nagendra Udupa. Obecnie studiuje u boku największych mistrzów glinianego instrumentu - ghatam pod kierunkiem Vidhushi Smt. Sukanya Ramgopal i Vidwan V.Suresh. W wieku lat 12 zaczął dawać koncerty początkowo tylko w Indiach a w następnych latach zagranicą.

Akompaniował takim znanym artystom jak między innymi Sarvashree Dr.L.Subramaniam, M.S.Gopalkrishna, Dr.N.Ramani, Ganesh and Kumaresh, Mandolin Srinivas, T.V.Gopalkrishna, T.V.Shankaranarayana, Madhurai T.N.Seshagopalan, Trichur V.Ramachandran, Hyderabad Brothers, Mysore Nagaraj and Manjunath, O.S.Thyagarajan, Ravikiran, K.J.Yesudas, T.M.Krishna, Unnikrishnan, Sanjay Subramanyam, Malladi Brothers, Vijay Siva, R.K.Suryanarayana, Jayanthi Kumaresh, Sikkil Sisters, Bombay Sisters, Nithyashree Mahadevan, Sudha Raghunathan, Sowmya, Aruna Sairam, Ranjini and Gayatri. Oprócz wykonywania autentycznej klasycznej muzyki karnatycznej brał udział w wielu projektach typu Fusion, Jazz, World Music and występując między innymi z Virginia Mayhew, Chris Rhyne, Alex Rostotsky. Otrzymał wiele prestiżowych nagród i wykonywał koncerty w USA, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Szwajcarii, Niemczech Omanie i Kuwejcie.

Michał Czachowski (Polska) - gitara flamenco, sitar, cajon, palmas

Urodzony w 1974 roku, wychowywał się w otoczeniu muzyki flamenco. Naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku 12 lat. Swe umiejętności rozwijał między innymi u boku takich gitarzystów flamenco jak Rafael Cortés, Gerardo Nunez i Salva del Real. W 1992 roku utworzył zespół "Viva Flamenco!" i przez kilka następnych lat został laureatem kilkunastu konkursów muzycznych stając się najlepszą tego typu formacją w kraju. Michał Czachowski po występie na międzynarodowym festiwalu w Cabella Ligure we Włoszech w 1998 roku, został zaproszony do Akademii Muzycznej w Nagpur w środkowych Indiach. Tam pracował jako nauczyciel gitary, równocześnie ucząc się gry na tradycyjnym, indyjskim instrumencie strunowym - sitarze. Od wielu lat, publikuje także artykuły na temat muzyki flamenco na łamach pism: angielskojęzycznym "Flamenco International Magazine" oraz polskich: "Świat Gitary" i "Jazz Forum". Michał Czachowski solo lub z grupą nagrywał wiele programów dla stacji telewizyjnych i radiowych, występował z wieloma znanymi artystami z Hiszpanii, brał udział w sesjach nagraniowych takich zespołów jak m. in. "Blue Cafe" oraz wykonywał koncerty m. in. w Austrii, Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Czechach, Słowacji, Białorusi i Indiach. W roku 2004 i 2005 Michał Czachowski został wybrany przez czytelników pisma "Gitara i Bas" najlepszym gitarzystą flamenco.

Jan Kubek (Polska) - tabla, cajón, djembe.

Multiinstrumentalista etnicznych instrumentów perkusyjnych. Współpracuje z Magicznymi Karpatami, Que Passa, Scaur, teatrem Biogrupa. Poza koncertami zajmuje się budową instrumentów i działalnością warsztatową. Jego pasją jest tabla, której bogate możliwości wykorzystuje nie tylko w klasycznej muzyce indyjskiej.

Adam Głośnicki (Polska) - gitara basowa

Znakomity basista i muzyk sersyjny. Współpracujący z wieloma zespołami z kręgu jazzu. Nagrywał między innymi płytę z Erickiem Marienthalem.


info: Michał Czachowski

www.indialucia.com 
© przemysław b. likus (2005-2006)