L I K U S
  start | wydarzenia | muzyka | grafika | video | tekst | arabski | katalog | likus :::  ::: likus.art.pl 
 


TRASA KONCERTOWA FRANCUSKO-IRACKIEGO ZESPOŁU "AIWA"
15 - 18 marca 2007Agencja MAKEN oraz Ambasada Francji w ramach cyklu Musique Actuelle ma zaszczyt zaprosić na koncerty AIWA - francusko /irackiej formacji hiphop/world/dub/etno/jungle, przybywającej do Polski po raz drugi po trasie koncertowej w 2005 roku. Koncerty odbywają się w ramach festiwalu Francophonic.


15.03.2007, godz. 21:00
Aiwa Warszawa, klub "CDQ", ul. Burakowska 12
bilety: 25 PLN (po rezerwacji w CDQ)
www.cdq.pl
support: Masala Sound System

16.03.2007, godz. 20:00
Poznań, "Piwnica 21", ul. Wielka 21
bilety: 15 PLN (przedsprz.) / 20 PLN (w dniu koncertu)

17.03.2007, godz. 21:00
Bydgoszcz, "Mózg", ul. Gdańska 10
bilety: 20 PLN (przedsprz.) / 25 PLN (w dniu koncertu)
www.mozg.pl
support: DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I z Joint Venture Sound System

18.03.2007, godz. 20:00
Gdańsk, "Żak", ul. Grunwaldzka 195/197
bilety: przedsprzedaż do 15 marca - normalny 20 PLN, ulgowy 15 PLN (studenci), zniżkowy: 10 PLN (dla posiadaczy okresowych biletów SKM i kart klubowych), od 16 marca: normalny: 25 PLN, ulgowy 20 PLN (studenci), zniżkowy 15 PLN (dla posiadaczy okresowych biletów SKM i kart klubowych)
www.klubzak.com.pl
support: Joint Venture Sound System


więcej o zespole:

Aiwa jest kolektywem stworzonym by ignorować sztuczne granice pomiędzy stylami muzycznymi. Został założony w 1998 roku przez Wamida i Naufalle, dwóch braci pochodzących z Iraku i wychowanych we Francji, którzy szukali możliwości zestawienia ich wcześniejszej praktyki muzycznej z rosnącym zainteresowaniem muzyką elektroniczną, którą zaczynali produkować. Próbowali zmiksować ze sobą klasyczną arabską muzykę, którą poznali dzięki płytom rodziców (Om Kalsoum, Abdel Halim Hafez) z muzyką zachodu.

Do kolektywu dołączyli Majdo - perkusista i producent, grający na flecie hiszpańskim Waldo, klasycznie edukowany muzyk pod wpływami punka oraz Mathias, grający na gitarze i obsługujący efekty specjalne. Kolejnym etapem było dołączenie do składu Koulechova (gramofony), Swanka (wokale ragga) oraz wokalistki i producentki Severine. Po wielu koncertach w całej Francji, w Maroko i Algierii jak i szwajcarskim Montreux Jazz Festival, Aiwa kontynuuje jako zespół granie elektronicznej muzyki na żywo. Pozwoliło im to na spotkanie wielu artystów takich jak Tricky, z którym odbyli jam session czy zespół grający tradycyjne marokańskie transowe rytmy, z którymi szykują wspólną płytę.

Koncertowy skład to bębny, bass, gitary, derbouka, flet, MC, wokal, i DJ. Suma to zaskakująca muzyka świata. Aiwa broni swego spojrzenia na muzykę elektroniczną. W ich muzyce możesz usłyszeć hip-hop, ragga, dub i jungle z silnymi wpływami muzyki world, głównie arabskiej. Coś dla siebie z pewnością odnajdą tu przede wszystkim fani kierunków wyznaczonych przez takie okręty flagowe jak Asian Dub Foundation, Fun-Da-Mental czy Transglobal Underground.

Choć nigdy jeszcze nie grali w Polsce, ich debiutancki album jest rozprowadzany w dobrych sklepach muzycznych przez Rockers Publishing. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w mediach i została w Polsce ciepło przyjęta. Dzięki temu wielu świeżo narodzonych fanów oczekuje ich pierwszej wizyty w kraju nad Wisłą.OFICJALNA STRONA ZESPOŁU:
www.aiwa.fr.fm

OFICJALNA STRONA WYDAWCY:
www.wikkidrecords.com

ALBUM "AIWA" DO KUPIENIA W POLSCE:
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=5707

FESTIWAL "FRANCOPHONIC":
www.francophonic.pl

ORGANIZATOR:
MAKEN Agencja Koncertowo - Wydawnicza
JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
Mirosław Maken Dzięciołowski
ul. Buńczuk 8 m 7/8/9
02-267 Warszawa
maken@pro.onet.pl
tel / fax 0 22 8869447
tel. kom. 0 601896425
Skype: maken_gosia


info: organizatorzy

Zobacz też: 4 koncerty francusko-irackiego zespołu "Aiwa" w Polsce! (2005)


 
© przemysław b. likus (2005-2006)