L I K U S
  start | wydarzenia | muzyka | grafika | video | tekst | arabski | katalog | likus :::  ::: likus.art.pl 
 


4 KONCERTY FRANCUSKO-IRACKIEGO ZESPOŁU "AIWA" W POLSCE!
20 - 23 października 2005Prawdziwa gratka dla wielbicieli oriental ragga, hip-hop, dub i jungle - minitrasa w Polsce francusko-irackiego kolektywu AIWA zorganizowana dzięki staraniom Agencji Koncertowo-Wydawniczej MAKEN oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie. Niektórzy widzą w tym projekcie godnego reprezentanta ścieżki którą od wielu lat podążają Asian Dub Foundation, Fun-Da-Mental czy Transglobal Underground.

20.10.2005 (czwartek), godz. 21:00
Aiwa Bytom, klub "Fantom", ul. Żeromskiego 27
bilety: 20 PLN
www.jazzclub.pl
support: DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I z Joint Venture Sound System

21.10.2005 (piątek), godz. 20:00
Jarocin, "Pod Strzechą", ul. Wolności 1
bilety: 12 PLN
support: DJ Feel-X

22.10.2005 (sobota), godz. 20:00
Wrocław, "Łykend", ul. Podwale 37/38
bilety: 12 / 15 PLN
www.lykend.com.pl
support: DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I z Joint Venture Sound System

23.10.2005 (niedziela), godz. 19:00
Bydgoszcz, "Mózg", ul. Gdańska 10
bilety: 15 / 20 PLN
www.mozg.art.pl
support: DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I z Joint Venture Sound System


więcej o zespole:

Aiwa jest kolektywem stworzonym by ignorować sztuczne granice pomiędzy stylami muzycznymi. Został założony w 1998 roku przez Wamida i Naufalle, dwóch braci pochodzących z Iraku i wychowanych we Francji, którzy szukali możliwości zestawienia ich wcześniejszej praktyki muzycznej z rosnącym zainteresowaniem muzyką elektroniczną, którą zaczynali produkować. Próbowali zmiksować ze sobą klasyczną arabską muzykę, którą poznali dzięki płytom rodziców (Om Kalsoum, Abdel Halim Hafez) z muzyką zachodu.

Do kolektywu dołączyli Majdo - perkusista i producent, grający na flecie hiszpańskim Waldo, klasycznie edukowany muzyk pod wpływami punka oraz Mathias, grający na gitarze i obsługujący efekty specjalne. Kolejnym etapem było dołączenie do składu Koulechova (gramofony), Swanka (wokale ragga) oraz wokalistki i producentki Severine. Po wielu koncertach w całej Francji, w Maroko i Algierii jak i szwajcarskim Montreux Jazz Festival, Aiwa kontynuuje jako zespół granie elektronicznej muzyki na żywo. Pozwoliło im to na spotkanie wielu artystów takich jak Tricky, z którym odbyli jam session czy zespół grający tradycyjne marokańskie transowe rytmy, z którymi szykują wspólną płytę.

Koncertowy skład to bębny, bass, gitary, derbouka, flet, MC, wokal, i DJ. Suma to zaskakująca muzyka świata. Aiwa broni swego spojrzenia na muzykę elektroniczną. W ich muzyce możesz usłyszeć hip-hop, ragga, dub i jungle z silnymi wpływami muzyki world, głównie arabskiej. Coś dla siebie z pewnością odnajdą tu przede wszystkim fani kierunków wyznaczonych przez takie okręty flagowe jak Asian Dub Foundation, Fun-Da-Mental czy Transglobal Underground.

Choć nigdy jeszcze nie grali w Polsce, ich debiutancki album jest rozprowadzany w dobrych sklepach muzycznych przez Rockers Publishing. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje w mediach i została w Polsce ciepło przyjęta. Dzięki temu wielu świeżo narodzonych fanów oczekuje ich pierwszej wizyty w kraju nad Wisłą.OFICJALNA STRONA ZESPOŁU:
www.aiwa.fr.fm

OFICJALNA STRONA WYDAWCY:
www.wikkidrecords.com

ALBUM "AIWA" DO KUPIENIA W POLSCE:
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=5707

ORGANIZATOR:
MAKEN Agencja Koncertowo - Wydawnicza
JOINT VENTURE SOUND SYSTEM
Mirosław Maken Dzięciołowski
ul. Buńczuk 8 m 7/8/9
02-267 Warszawa
maken@pro.onet.pl
tel / fax 0 22 8869447
tel. kom. 0 601896425
Skype: maken_gosia


info: organizatorzy
niebawem na www.likus.art.pl recenzja koncertów z Jarocina i Wrocławia oraz recenzja albumu "Aiwa".

opracowanie: Przemysław Likus, www.likus.art.pl (18.10.2005) 
© przemysław b. likus (2005-2006)